Městský orchestr mladých Dolní Benešov


Městský orchestr mladých, který působí pod záštitou Kulturního domu při Městském úřadě v Dolním Benešově a má 60 členů. Po dlouholetém vedení panem Richardem Novákem se nás ujal od roku 2013 a v současné době je dirigentem i uměleckým vedoucím v jedné osobě pan Bohumír Stoklasa, pedagog ZUŠ P. J. Vejvanovského v Hlučíně. Člověk, který příliš nemá rád "dechovku" a náš repertoár zaměřil více k moderní, filmové a taneční hudbě.


Dne 12.4.1996 při oslavách navrácení statutu města Dolnímu Benešovu byl dechový orchestr slavnostně přejmenován na „Městský orchestr mladých“. Patronem a zřizovatelem je Město Dolní Benešov, které se o své svěřence pečuje, finančně je podporuje a napomáhá k jejich existenci a růstu, a to zejména tím, že umožňuje mladým muzikantům scházet se dvakrát týdně v prostorách kulturního domu k pravidelným zkouškám.

Orchestr koncertuje na různých akcích nejen v okolních městech a obcích, ale i po celé republice a Evropě. Zúčastňuje se mnoha festivalů dechové hudby. V minulosti to byl festival Kmochův Kolín. V současnosti patří mezi stálé účastníky festivalu FIJO Cheb.

Od roku 1994 vystupuje orchestr spolu s mažoretkovou skupinou „Variace“ z Havířova pod vedením paní Edity Chwistkové. Tato skupina funguje od roku 1970 a je vůbec první mažoretkovou skupinou založenou v tehdejším Československu. V současnosti mažoretky spolu s orchestrem vystupují na pochodových festivalech v různých místech Evropy, nejčastěji však navštěvují Francii a Belgii.

Další spolupráci orchestr navázal s mažoretkovou skupinou „Excelent“ z Dolního Benešova  a mažoretkovou skupinou "Elité" z Ostravy. S těmito soubory rovněž vystupovali na několika tuzemských a zahraničních festivalech. V roce 2014 orchestr navázal spolupráci s mažoretkovou skupinou "AMA Opava" pod vedením dlouholeté členky Ing. Evy Dudové. Orchestr spolu s mažoretkami vystupuje na hudebních festivalech u nás i v zahraniční.

Orchestr je spolu s Městem Dolní Benešov pořadatelem již tradičního jarního festivalu mládežnických dechových orchestrů pod názvem „Hudební jaro na Hlučínsku“, který se koná pravidelně během jednoho z květnových víkendů.

Mladí hudebníci si dali mnoho cílů - zvyšovat svoji hudební úroveň, dělat radost svým příznivcům a bohatě vyplňovat svůj volný čas tak, aby i nadále platilo to krásné úsloví „Co Čech, to muzikant“.


 

 

 

Novinky

Rychlý kontakt

Městský orchestr mladých Dolní Benešov
Dirigent Bohumír Stoklasa
tel.: +420 776 006 261
orchestr-dolnibenesov@seznam.cz
Bohumir.Stoklasa@seznam.cz

Fanděte nám na Facebooku